قیمت کتاب:۳۵/۳۰۰ تومان

خرید این کتاب

پیدا کردن یک دوست خوب برای همه‌ یک نیاز اساسی است. همه‌ می‌خواهند تاثیرگذاریشان را در زندگی دوستانشان احساس کنند. مهم‌تر از همه‌ی این موضوعات، حق مسلم همه‌ی انسان‌هاست که دوست بدارند و دوست داشته شوند. دیل کارنگی نویسنده‌ی موفق کتاب ″آیین دوست‌یابی″ یکی از اولین نویسندگانی بود که درباره‌ی این موضوع تحقیق کرد و کتابی قابل فهم برای همه نوشت. کتابی که هنوز هم بعد از حدود یک قرن از نوشته شدن همچنان در فهرست پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین کتاب‌های روانشناسی و خودشناسی قرار دارد.
عنوان فرعی این کتاب «چگونگی دوست بیابیم و روی آنها تاثیرگذار باشیم » است.
دیل کارنگی، پیش از نوشتن این کتاب، متوجه شد افرادی که در کسب‌وکار خودشان موفق هستند، لزوما علم بالایی درباره‌ی آن موضوع ندارند، بلکه «روابط عمومی» بالای آن‌هاست که سبب موفقیت در کارهایشان می‌شود. این موضوع اولین جرقه‌ی نوشتن کتاب آیین دوست‌یابی بود. کارنگی سال‌های زیادی را صرف خواندن کتاب‌ها و بیوگرافی‌های افراد مشهور کرده بود؛ روی روابط انسانی و رفتار‌های آن‌ها دقیق شد و به این ترتیب بود که در سال ۱۹۳۶، کتاب آیین دوست‌یابی را نوشت.
دیل‌ کارنگی که بیشتر از ده سال، زندگی ابراهام لینکن، رئیس جمهور آمریکا، را برای کتاب دیگرش به نام «لینکن ناشناخته» مطالعه کرده بود. در آغاز کتابش داستانی از زندگی لینکن تعریف می‌کند. این داستان به خواننده نشان می‌دهد که انسان‌های بزرگ هم در مواقع عصبانیت تصمیم نمی‌گیرند، و اجازه می‌دهند حداقل ۲۴ ساعت از آن اتفاق بگذرد تا خشم‌شان فروکش کند. اگرچه این کار، در برخی موارد بسیار سخت است، اما افراد بزرگ باید به این توانایی دست یابند. توماس کارلایل می‌گوید:« عظمت مردان بزرگ از طرز رفتارشان با افراد زیردست معلوم می‌شود.»
پس برای اینکه بتوانید افراد همفکر و هم مسیر خود را پیدا کنید و از همه مهمتر بتوانید روی آنها تاثیر بگذارید و نظرشان را با خود سازگار کنید، همچنین بتوانید افراد را در زندگی و کار متقاعد کنید که حرف شما را گوش دهند و به آن عمل کنند (البته در جهت منفعت خودشان)،شخصیت تاثیر گذار و قدرتمندی از خود بسازید و در روابطتان با خود و دیگران بدرخشید، این کتاب برای شما بهترین است.