دکتر راجر کالاهان (متخصص روانپزشک) که از درمان بیماران مختلفی که با امراض ذهنی و روحی-روانی مختلفی، سالیانی زیاد پیش او می‌آمدند، عاجز شده بود به‌صورت تقریباً تصادفی در یک کارگاه آموزشی طب سوزنی دریافت که اگر کسی بر مشکل خود تمرکز کند و جملاتی هم بگوید و بر نقاط خاصی از بدن ضربه بزند،در ۹۰درصد موارد مشکلش ظرف مدت خیلی کوتاهی برای همیشه برطرف می‌شود. او این روش را «درمان میدان فکری»‌ نامید و به میلیون ها نفر در سراسر دنیا کمک کرد که بدون نیاز به هرگونه دارو و مواد شیمیایی یا جراحی و غیره، مشکلاتی اعم از وسواس فکری عملی، افسردگی، فوبیا، تراما(خاطرات دلخراش گذشته)، انواع اعتیاد به هرگونه مواد مخدر، درد شکست عشقی، غم و اندوه، بی‌انگیزگی، خشم، نفرت، هر گونه دردهای جسمی و فیزیکی ، و انواع باورهای محدود کننده مثل «من نمی‌توانم … یا من … نیستم» و هر گونه احساس و فکر منفی را در عرض کمتر از یکی دو دقیقه برای همیشه (یا برای مدت بسیار طولانی) از بین ببرند.

ای اف تی چیست؟

ای اف تی, ترکیبی از طب سوزنی و روانشناسی مدرن است. با این تفاوت که بجای فروکردن سوزن در بدن، به همان نقاطی که در طب سوزنی، سوزن وارد می کنند، جهت آزادسازی مسیرهای عصبی انتقال دهنده ی انرژی، به بدن ضربه‌های آرام می‌زنید و یا فشار می دهید و همراه با ضربه زدن روی مشکل تمرکز می کنید و در مدت کوتاهی به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا می کنید.
ترکیب ضربات انگشتان، به نقاط معینی از بدن(که به ارگان خاصی از بدن مربوطه است) و تمرکز روی مشکل جهت آزادسازی احساسات، از نکات اصلی این تکنیک به شمار میرود.
این تکنیک برای درمان هر مشکل جسمی و روحی کاربرد دارد.